بلاگ

کیسه برنج و کارکرد آن در منزل

در این مقاله به اهمیت کیسه برنج و کارکرد آن در منزل می پردازیم. گرچه همواره به تحلیل و توصیه ی استفاده از کیسه و گونی های برنج پارچه ای پرداخته ایم، اما به این دلیل روشن و مبرهن که هنوز کیسه های برنج پلاستیکی و نایلون و نایلکس هایی که برای بسته بندی و حمل برنج به کار می روند، به طور کامل حذف نشده اند و هم چنان (گرچه به میزانی کم تر از گذشته)، مورد استفاده قرار می گیرند، نگارنده بر آن شد تا به بهانه ی این یادداشت، مرور و بازنگری بر کارکرد و دیگر مصرف های سازنده ی نایلون، نایلکس و کیسه برنج های پلاستیکی داشته باشد.

کیسه برنج پلاستیکی، نایلون و نایلکس چه کاربرد های مفیدی دارند؟

استفاده از کیسه های نایلونی برای بسته بندی ظرف و ابزار های غیر قابل استفاده: لازم نیست کیسه های پلاستیکی و نایلونی خود را پس از استفاده دور بریزید. اگر آن ها را نگه دارید، می توانید از آن ها برای بسته بندی و نگه داری ظرف های استیل، قاشق و چنگال و دیگر ابزار های آشپرخانه و خانگی مشابه، استفاده کنید.

هم چنین می توانید از کیسه های پلاستیکی، به عنوان روکش و ابزار بسته بندی وسیله های خانگی مختلف مثل کفش، سیم، کابل، یراق آلات، لوازم آهنی و برنده، لوازمی که به صورت فصلی به کار می روند و دیگر ابزار های مشابه، استفاده کنید. فرهنگ استفاده از نایلون و کیسه های پلاستیکی مصرف شده به عنوان ابزار و روکشی برای بسته بندی کالا های مختلف، از جمله روش های پسندیده ای است که نه تنها در کشور های توسعه یافته، که در کشور های در حال توسعه نیز دیده می شود و نشان می دهد که مردم و مصرف کننده های نایلون، نایلکس و کیسه های پلاستیکی، بیش از پیش به سلامت جامعه، محیط زیست و البته سلامت خود اهمیت می دهند.

استفاده از نایلون و نایلکس برای پوشاندن منفذ و دریچه های مختلف در خانه: شما می توانید با استفاده از نایلون، نایلکس و کیسه های پلاستیکی مصرف شده که دیگر کاربرد چندانی ندارند، برای پوشاندن منفذ و دریچه های مختلف منزل تان استفاده نمایید.

استفاده از کیسه های پلاستیکی برای خرید و به عنوان ساک دستی: استفاده از کیسه های پلاستیکی به عنوان ساک خرید و حمل و نقل، از جمله کارکرد های مناسب و متعارفی است که نه تنها بر سلامت جامعه و محیط زیست، که بر اقتصاد خانه نیز اثر گذار است. برای نمونه شما می توانید یک نایلون و یا نایلکس بزرگ و با دوام خریداری و از آن برای خرید های دیگر خود استفاده نمایید. به این ترتیب نه تنها در مصرف پلاستیک، نایلون و نایلکس صرفه جویی خواهید داشت که هر بار برای تهیه و مصرف نایلون و نایلکس به زحمت نخواهید افتاد و از طرفی، جای کم تری را در خانه به نگه داری نایلون و نایلکس و کیسه های پلاستیکی بدون استفاده، اختصاص خواهید داد.

استفاده از کیسه و نایلون های پلاستیکی به عنوان کیسه ی زباله و برای اسباب کشی:

از نایلون و نایلکس ها هم چنین می توانید به عنوان کیسه ی زباله استفاده کنید. به این ترتیب، نه تنها برای خرید کیسه ی زباله به زحمت نخواهید افتاد، که کیسه های پلاستیکی و نایلون و نایلکس را دور نمی اندازید و از آن ها برای مصرفی متعارف و به صرفه استفاده می کنید. هم چنین خیال تان راحت است که هر زمان که خواستید، به کیسه و نایلون کافی برای بیرون ریختن زباله، دسترسی خواهید داشت. هم چنین از کیسه های پلاستیکی و نایلون می توانید برای قرار دادن ابزار و وسیله های مختلف خود برای اسباب کشی نیز استفاده کنید.

در پایان نگارنده پیشنهاد می کند که اگر خوب به اطراف و محیط پیرامون بنگریم، در می یابیم که کارکرد ها و استفاده های مختلفی می توان برای ابزار، وسیله و موادی چون کیسه های پلاستیکی، نایلون و نایلکس یافت که نه تنها به حفظ و نگه داری محیط زیست منتهی می گردد که می تواند بر اقتصاد و خانوار نیز اثر گذار باشد.

برای خرید کیسه برنج و یا حبوبات می توانید با کارشناسان ما جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید: ۰۱۱۴۲۵۵۵۷۱۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *